Creysseilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creysseilles
Komunë
noform
Pamje nga Creysseilles
Vendndodhja
Creysseilles is located in Franca
Creysseilles
Creysseilles
44°45′03″V 4°32′41″L / 44.750833333333°V 4.5447222222222°L / 44.750833333333; 4.5447222222222Koordinatat: 44°45′03″V 4°32′41″L / 44.750833333333°V 4.5447222222222°L / 44.750833333333; 4.5447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.25 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07074


Creysseilles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Creysseilles ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 10.25 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Creysseilles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale