Cruïlles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cruïlles
Spanjisht : Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura
Komunë
noform
Church of Sant Sadurní de l'Heura (built 1773-1777).
Vendndodhja
Cruïlles is located in Spanjë
Cruïlles
Cruïlles

Koordinatat: 41°57′30″V 2°59′34″L / 41.95833°V 2.99278°L / 41.95833; 2.99278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99,83 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 1284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17901
Koordinatat 41° 57′ 30″ Veri

2° 59′ 34″ Lindje


Cruïlles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Cruïlles ka 1284 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 99,83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]