Cubelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cubelles
Komunë
Stema_figuraBandera de Cubelles.svg
Vendndodhja
Cubelles is located in Spanjë
Cubelles
Cubelles

Koordinatat: 41°12′26″V 1°40′26.4″L / 41.20722°V 1.674000°L / 41.20722; 1.674000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Garraf
Kryetari i Bashkisë M. Lluïsa Romero i Tomás
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.67 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 13995 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8880
Koordinatat 41° 12′ 26″ Veri

1° 40′ 26.4″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cubelles.org


Cubelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cubelles ka 13995 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]