Cuenca de Campos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuenca de Campos
Komunë
Vendndodhja
Cuenca de Campos is located in Spanjë
Cuenca de Campos
Cuenca de Campos

Koordinatat: 42°3′32″V 5°3′17″P / 42.05889°V 5.05472°P / 42.05889; -5.05472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Faustino González
Partia People's Party
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47,93 km2
Lartësia 775 m (m.n.d.)
Popullsia 227 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Conquense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47650
Koordinatat 42° 3′ 32″ Veri

5° 3′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cuencadecampos.ayuntamientosdevalladolid.es


Cuenca de Campos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Cuenca de Campos ka 227 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47,93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]