Cuffies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuffies
Komunë
noform
Pamje nga Cuffies
Vendndodhja
Cuffies is located in Franca
Cuffies
Cuffies
49°24′18″V 3°19′11″L / 49.405°V 3.3197222222222°L / 49.405; 3.3197222222222Koordinatat: 49°24′18″V 3°19′11″L / 49.405°V 3.3197222222222°L / 49.405; 3.3197222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.02 km2
Popullsia 1793 banorë
Dendësia 357 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02245


Cuffies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuffies ka një popullsi prej 1793 banorë dhe sipërfaqe 5.02 km², me një dendësi prej 357 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuffies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale