Cuiry-lès-Iviers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuiry-lès-Iviers
Komunë
noform
Pamje nga Cuiry-lès-Iviers
Vendndodhja
Cuiry-lès-Iviers is located in Franca
Cuiry-lès-Iviers
Cuiry-lès-Iviers
49°45′41″V 4°06′35″L / 49.761388888889°V 4.1097222222222°L / 49.761388888889; 4.1097222222222Koordinatat: 49°45′41″V 4°06′35″L / 49.761388888889°V 4.1097222222222°L / 49.761388888889; 4.1097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.79 km2
Popullsia 32 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02251


Cuiry-lès-Iviers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuiry-lès-Iviers ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 4.79 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuiry-lès-Iviers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale