Cuissy-et-Geny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuissy-et-Geny
Komunë
noform
Pamje nga Cuissy-et-Geny
Vendndodhja
Cuissy-et-Geny is located in Franca
Cuissy-et-Geny
Cuissy-et-Geny
49°24′34″V 3°42′06″L / 49.409444444444°V 3.7016666666667°L / 49.409444444444; 3.7016666666667Koordinatat: 49°24′34″V 3°42′06″L / 49.409444444444°V 3.7016666666667°L / 49.409444444444; 3.7016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.97 km2
Popullsia 59 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02252


Cuissy-et-Geny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuissy-et-Geny ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 4.97 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuissy-et-Geny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale