Cuk Simoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lazër Simoni i njohur si Cuk Simoni (Shkodër, 1889 - Tiranë, 1968) ka qenë përkthyes, shkrimtar dhe drejtues i të përkohshmes Cirka (1936-1938).

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]