Culla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Culla
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Culla is located in Spanjë
Culla
Culla

Koordinatat: 40°20′V 0°10′P / 40.333°V 0.167°P / 40.333; -0.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 116.3 km2
Lartësia 1088 m (m.n.d.)
Popullsia 633 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cullà, cullana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12161
Panorámica de Culla

Culla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Culla ka 633 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 116.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Culla – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
Culla