Dättlikon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dättlikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.87 km2
Popullsia 745 banorë ((31. dhjetor 2015))
Faqja Zyrtare www.daettlikon.ch

Dättlikon është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Dättlikon

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.daettlikon.ch/de/

 Commons: Dättlikon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale