Désaignes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Désaignes
Komunë
noform
Pamje nga Désaignes
Vendndodhja
Désaignes is located in Franca
Désaignes
Désaignes
44°59′41″V 4°31′01″L / 44.994722222222°V 4.5169444444444°L / 44.994722222222; 4.5169444444444Koordinatat: 44°59′41″V 4°31′01″L / 44.994722222222°V 4.5169444444444°L / 44.994722222222; 4.5169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.72 km2
Popullsia 1129 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07570
INSEE 07079

Désaignes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Désaignes ka një popullsi prej 1129 banorë dhe sipërfaqe 50.72 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Désaignes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale