Dërvodeli (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dërvodel
Дрводеља
Fshat
Vendndodhja
Dërvodel is located in Serbia
Dërvodel
Dërvodel

Koordinatat: 42°54′10″V 21°50′15″L / 42.90278°V 21.83750°L / 42.90278; 21.83750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 54′ 10″ Veri

21° 50′ 15″ Lindje

Dërvodel (serbisht: Дрводеља/Drvodelja) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]