Dübendorf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dübendorf
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Zyrih
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Popullsia 25,124 banorë
Dendësia 1,846 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 8600
Prefiksi 0191
Faqja Zyrtare http://www.duebendorf.ch/de/

Dübendorf është qytet në distriktin Uster në kantoni ZürichZvicër.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]