Daia Română

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daia Română
Komunë
Vendndodhja
Daia Română is located in Rumania
Daia Română
Daia Română

Koordinatat: 46°1′0″V 23°40′0″L / 46.01667°V 23.66667°L / 46.01667; 23.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62,51 [1] km2
Popullsia 3.093 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Daia Română dhe Alba
Koordinatat 46° 1′ 0″ Veri

23° 40′ 0″ Lindje

Daia Română është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 3.093 banorësh dhe sipërfaqe 62,51 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Daia Română dhe Alba.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)