Daijiro Takakuwa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daijiro Takakuwa
Të dhënat personale
Emri i plotëDaijiro Takakuwa
Data e lindjes (1973-08-10) 10 Gusht, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1996Yokohama Marinos
1996–2001Kashima Antlers
2002Tokyo Verdy
2003–2006Vegalta Sendai
2007–2008Yokohama F. Marinos
2009Tokushima Vortis
Ekipi kombëtar
2000Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daijiro Takakuwa (lindur më 10 Gusht 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]