Dalaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dalak
Lugmirë
Fshat
Vendndodhja
Dalak is located in Kosova
Dalak
Dalak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 0″ Veri

20° 55′ 39″ Lindje

Dalak është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugmirë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]