Jump to content

Danilovgradi

Coordinates: 42°33′07″N 19°06′18″E / 42.55194°N 19.10500°E / 42.55194; 19.10500
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Danilovgradi është vendbanim i gjerë dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Danilovgradi – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

42°33′07″N 19°06′18″E / 42.55194°N 19.10500°E / 42.55194; 19.10500