Darabuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Darabuku është një instrument muzikor popullor. Ky instrument përdoret në muzikë popullore të qyteteve të Shqipërisë Qëndrore dhe Veriore.


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]