Darlington, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Darlington, Indiana
Anglisht : Darlington, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Darlington, Indiana is located in SHBA
Darlington, Indiana
Darlington, Indiana

Koordinatat: 40°6′30″V 86°46′36″P / 40.10833°V 86.77667°P / 40.10833; -86.77667

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.85 km2
 •  tokësore 0.85 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 843 banorë (2010)
Dendësia 986.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47940
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 6′ 30″ Veri

86° 46′ 36″ Perëndim

Darlington, Indiana (Darlington, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në Darlington, Indiana jetojnë 843 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 986.3 banor/km2 (2554.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.85 km2 (0.33 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 230 m (755 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Darlington, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale