Daroca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daroca
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Daroca.svg
Vendndodhja
Daroca is located in Spanjë
Daroca
Daroca

Koordinatat: 41°6′55″V 1°24′50″P / 41.11528°V 1.41389°P / 41.11528; -1.41389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Campo de Daroca
Kryetari i Bashkisë Álvaro Blasco Martín
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.05 km2
Lartësia 797 m (m.n.d.)
Popullsia 2331 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Darocenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50360
Koordinatat 41° 6′ 55″ Veri

1° 24′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.daroca.org


Daroca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Daroca, të provincës Zaragoza, në Aragon. Daroca ka 2331 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]