Davide Garbolino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Davide Garbolino (Torino, 10 qeshor 1983) ësht një prezantues televiziv dhe dublues italian, i njohur për zerin e Ash, në Pokémon, GohanDragon Ball Z dhe Dragon Ball Super, edhe për Nobita në Doraemon.