Degërmeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Degërmen
Дегрмен
Fshat
Vendndodhja
Degërmen is located in Serbia
Degërmen
Degërmen

Koordinatat: 42°56′33″V 21°17′26″L / 42.94250°V 21.29056°L / 42.94250; 21.29056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 33″ Veri

21° 17′ 26″ Lindje

Degërmen edhe Degërman (serbisht: Дегрмен/Degrmen) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]