Dega e vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Historia e një dege të vogël që dëshiron vetëm të jetë e lirë. Një ditë, dega e vogël kërkon ndihmë nga miku i saj, qukapiku, për ta ndihmuar atë të ndahet nga pema e nënës. Qukapiku është më shumë se i gatshëm për ta ndihmuar, por një shqiponjë mund të sjellë një katastrofë të mundshme. referenca [1]

Regjisori dhe ekipi[redakto | përpunoni burim]

  • Producenti: Genti Gjonaj
  • Regjizori: Bertrand Shijaku
  • Skenari: Kujtim Gjonaj Bertrand Shijaku
  • Fotografi: Spartak Papadhimitri
  • Redaktor: Dionis Papadhimitri
  • Muzika: Miron Kotani

Referenca[redakto | përpunoni burim]