Deiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Deiq
Dejë
Fshat

Deiq është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dejëzë dhe Dejë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]