Deladroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deladroci
Fshat
Vendndodhja
Deladroci is located in Maqedonia e Veriut
Deladroci
Deladroci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1042
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 00′ 54″ Veri

21° 40′ 13″ Lindje

Popullsia 532 banorë (2002)