Delja Cigaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Delja Cigaja (Tsigai) është një racë autoktone e deleve në Hungari por e cila kohëve të fundit mbarështohet edhe në vende ballkanike mes të cilave edhe në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Történelmi állatfajták enciklopédiája(encyclopedia book) by János Tőzsér, Sándor Bedő. Released by Mezőgazda kiadó, Budapest, 2003