Demandolx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Demandolx
Komunë
noform
Pamje nga Demandolx
Stema_figura
Vendndodhja
Demandolx is located in Franca
Demandolx
Demandolx
43°52′11″V 6°34′43″L / 43.869722222222°V 6.5786111111111°L / 43.869722222222; 6.5786111111111Koordinatat: 43°52′11″V 6°34′43″L / 43.869722222222°V 6.5786111111111°L / 43.869722222222; 6.5786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.37 km2
Popullsia 120 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04069


Demandolx është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Demandolx ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 20.37 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Demandolx – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale