Deni Doku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deni Doku
Informacione
EmriDenisa Doku
Lindja2 tetor 2001
PrejardhjaFlag of Albania.svg Tirana, Shqipëria
Profesion(e)Blogger Instagram
Vite aktiv2015 - deri tani


Deni Doku is one of the most popular bloggers in Albania and TikTok is the most famous and most sought after social media in Albania. With over 6 years of experience in social networks, Deni has worked with some of the largest television stations in Albania. Some of the televisions are: Abc News, Top channel. Earlier in her career, Danny was the first to reach 450,000 followers on TikTok and 70,000 on [[Instagram [1]]] as a simple person.In 2018, Deni conquered the Albanian televisions for the fame known everywhere in many social networks. She also gave various lectures on her youtube with a full 5000 subscribers. [2] https://www.instagram.com/deni_doku/

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Deni Doku vjen nga qyteti i Tiranës dhe ajo mori famën e saj gjatë një video të cilën ajo e publikoi në platformën Musical Ly e cila lejon njerëzit të ndajnë momente të shkurtra ose pjesë nga jeta e tyre ose diçka që lidhet me muzikën.Ajo e postoi atë në 2014 kur u krijua platforma Musical Ly dhe le të themi se ajo ishte e para shqiptare që u bë e njohur atë vit dhe platforma Musical Ly e cila u përhap shumë falë saj. [3]Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.instagram.com/deni_doku/
  2. ^ https://allfamous.org/people/deni-doku-20011002.html
  3. ^ Saptura, Jacky (15 maj 2021). "Deni Doku and her fame in TikTok". Medium (në anglisht). Marrë më 2021-05-19.