Jump to content

Deniz Çakır

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Deniz Çakır
U lind në31 dhjetor 1981

Deniz Çakır (lindi më 31 dhjetor 1981) është aktore turke.[1] Ajo bëri debutimin e saj si Alev në Kadın İsterse. Ajo u bë e njohur për rolin e saj si Shah SulltanitSulejmani i Madhërishëm midis 2011-2014.

Filmat
Viti Titulli Roli Shënimet
2009 Kako Si? Lidya
40 Sevda Hemshire
2011 Ya Sonra Didem
Serialet
Viti Titulli Roli Shënimet
2004–2006 Kadın İsterse Alev Roli mbështetës
2005 İki Arada Aşk Gizem Roli kryesor
2006–2010 Yaprak Dökümü Ferhunde Roli mbështetës
2006 Avrupa Yakası Serap Mysafire
2006 Evet Benim / İşte Benim "Barmaid" Funda
2011 İffet İffet Roli kryesor
2013 Sulejmani i Madhërishëm Shah Sultan Roli kryesor
2014 Yasak Xhalibe Roli kryesor
2015–2018 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Merjem Çakërbejli Roli kryesor
2019 Vurgun Rejhan Vardar Roli kryesor
2021– Mahsumiyet Bahar Juksel Roli kryesor
Viti Titulli Roli Shënimet
2008 Kung Fu Panda Mjeshtri Viper I dubluar në turqisht
2008 Donkey Xote I dubluar në turqisht
2008 The Simpsons Movie Rod dhe Todd Flanders I dubluar në turqisht
2008 Iron Man Virginia "Pepper" Potts I dubluar në turqisht
2010 Iron Man 2 Virginia "Pepper" Potts I dubluar në turqisht
2015 Konuşan Resimler Sergi I dubluar në turqisht
Viti Titulli Roli Shënimet
2011 Cam Ipek
  1. ^ https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/tanidigim-en-ariza-kadinim-9253237