Der Spiegel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logo e javores gjermane Der Spiegel
Ndërtesa kryesore e Spiegel-Gruppe në Hamburg

Der Spiegel (gjermanisht pasqyra) është javore gjermane e cila raporton për ngjarjet aktuale në vend dhe jashtë vendit. Temat përfshijnë ngjarjet politike, ekonomike, shkencore dhe kulturore.

Është një nga revistat javore më të mëdha gjermane dhe më me ndikim me një qarkullim të shitur rreth 1 milion kopje.

Botuesi i parë dhe kryeredaktor ishte deri më 7 nëntor 2002 Rudolf Augstein. Sot është kryeredaktor Georg Mascolo.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Der Spiegel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale