Jump to content

Derby Museum and Art Gallery

Coordinates: 52°55′33″N 1°28′33″W / 52.925833°N 1.475833°W / 52.925833; -1.475833
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

52°55′33″N 1°28′33″W / 52.925833°N 1.475833°W / 52.925833; -1.475833

Muzeu i Derby

Derby Museum and Art Gallery është një muze i artit në Derby, Angli.

Shih edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Derby Museum and Art Gallery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale