Devesset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Devesset
Komunë
noform
Pamje nga Devesset
Vendndodhja
Devesset is located in Franca
Devesset
Devesset
45°04′02″V 4°23′18″L / 45.067222222222°V 4.3883333333333°L / 45.067222222222; 4.3883333333333Koordinatat: 45°04′02″V 4°23′18″L / 45.067222222222°V 4.3883333333333°L / 45.067222222222; 4.3883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.24 km2
Popullsia 287 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07320
INSEE 07080


Devesset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Devesset ka një popullsi prej 287 banorë dhe sipërfaqe 29.24 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Devesset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale