Devetaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Devetak
Devas
Fshat
Vendndodhja
Devetak is located in Kosova
Devetak
Devetak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1145 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 35″ Veri

20° 58′ 39″ Lindje

Devetak është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Devas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]