Deviçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deviçi
Fshat
noform
Vendndodhja
Deviçi is located in Maqedonia e Veriut
Deviçi
Deviçi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 546 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 33′ 04″ Veri

21° 13′ 36″ Lindje

Popullsia 86 banorë (2002)