Jump to content

Digão

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Digão
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRodrigo Izecson dos Santos Leite
Datëlindja (1985-10-14) 14 tetor 1985 (38 vjeç)
VendlindjaBrasília, Brazil
Gjatësia1.94 m (6 ft 4 in)
PozicioniQëndër-mbrojtës
Karriera me të rinjtë
2003–2004São Paulo
2004–2005Sampdoria
2004–2005Milan (huazim)
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2011Milan1(0)
2005–2007Rimini (huazim)23(0)
2008–2009Standard Liège (huazim)1(0)
2009–2010Lecce (huazim)2(0)
2010Crotone (huazim)0(0)
2010–2011Penafiel (huazim)11(0)
2012–2013New York Red Bulls0(0)
Gjithsej38(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 1 korrik 2011

Rodrigo Izecson dos Santos Leite i njohur si Digão është futbollist brazilian.