Digne-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Digne-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Digne-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Digne-les-Bains is located in Franca
Digne-les-Bains
Digne-les-Bains
44°05′33″V 6°14′08″L / 44.0925°V 6.2355555555556°L / 44.0925; 6.2355555555556Koordinatat: 44°05′33″V 6°14′08″L / 44.0925°V 6.2355555555556°L / 44.0925; 6.2355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Kryetari Patricia Granet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 117.07 km2
Popullsia 16512 banorë
Dendësia 141 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04000
INSEE 04070
Faqja Zyrtare http://www.dignelesbains.fr/


Digne-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Digne-les-Bains ka një popullsi prej 16512 banorë dhe sipërfaqe 117.07 km², me një dendësi prej 141 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Digne-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale