Jump to content

Dimri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stinët
Dimër
Pranverë
Verë
Vjeshtë
Dimri.

Dimri është një nga katër stinët e vitit dhe stina me e ftohte e vitit. Pas dimrit vjen pranvera, më pas vera dhe së fundmi vjeshta.