Dinxperlo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dinxperlo (kthjellim).


Dinxperlo
—  woonplaats  —
stema_figuraDinxperlo vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Aalten
Koordinatat 51°51′45″V 6°29′14″L / 51.8625°V 6.48722°L / 51.8625; 6.48722 (Dinxperlo)Koordinatat: 51°51′45″V 6°29′14″L / 51.8625°V 6.48722°L / 51.8625; 6.48722 (Dinxperlo)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Dinxperlo is located in Hollandë
Dinxperlo
Dinxperlo

Dinxperlo është një qytezë në Aalten, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Dinxperlo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland