Diploma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Diploma (nga gr. shkresë e paluar) është dokumenti që jepet për përfundimin e suksesshëm të programit arsimor trevjeçar ose katërvjeçar.[1]


Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR ARSIMIN DHE AFTËSIMIN PROFESIONAL Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.