Diskutim:Agostini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Agostini. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shën Agostini[Redakto nëpërmjet kodit]

Shën Agostini ishte ne Vikipedian angleze qe me 14 gusht 2006. Shikoni ketu:

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Augustine_of_Hippo&diff=69609771&oldid=69385490

Artikulli asht me emnin Shën Agostini ne Vikipedian shqipe, ashtu siç quhet ne gjuhen, dhe nder besimtaret katolike shqiptare (mendoj une). Emri Agostin, eshte marre nga gjuha italiane.

Pse nuk kerkohet me pare?

Edhe kur jepet emri "Shën Augustini" ne kerkim (pulla Kërko, majtas lart), del prape se prape "Shën Agostini"!?

Pse u vendos nga "Getoari" sq:Shën Augustini ne Vikipedian angleze, kur aty eshte sq:Shën Agostini? Cfare do te thote kjo? Nuk e ka pare Getoari?

Pse jepet vetem Vikipedia angleze si referim, e jo te gjitha vikepediat?

Shndet! Leke Mjeku 9 Tetor 2007 20:13 (UTC)

Fleta e ka emrin Shën Agostini, lidhjet me projektet tjera gjenden po aty. Cka ka ndodhe ne en.Wiki nuk e di. Keshtu po e shohe me Fire Fox tani --Hipi Zhdripi 10 Tetor 2007 00:04 (UTC)

E zhvendosa ne Shën Agustini. Katolikët e Shqipërisë Veriore përdorin Agustin, jo Agostin.--1l2l3k (diskutimet) 21 nëntor 2017 20:26 (CET)