Diskutim:Dhjetë urdhëresat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Dhjetë urdhëresat. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Si i paditur, i largët nga ngjarja e kamë problem të kuptoj artikullin [1]. Po mendoj bëhet një kapëcim nga hyrja e artikulit në një "temë tjetër" që bënë kraasime (pse bëhen ato krahasime?), së paku kështu fitohet përshtypja. Nuk e kamë për të keqë por ashtu fitohet bindja për një njeri që nuk është në rrjedha të ngjarjes. Ndoshta do të ishte mirë të përdoret nganjëher ai simboli "në ndërtim" apo të jepet të kuptohet në ndonjë mënyrë tjetër se atikulli është në ndërtim apo cung. Shpresojë se nuk kamë nxituar--Hipi Zhdripi 28 Prill 2007 03:48 (UTC)

Tjeta Dan!
Nuk bana asnji kapercim (në një "temë tjetër") apo krahasim, por vetem dallimin mes numerimit te vargjeve dhe te urdheresave. Ne Bibel bahet numerimi i vargjeve, numrat e medhenj ne kllapa nenkuptojne (10) urdheresat. Je nxitu se nuk e ke kuptu. Po s´ka poblem. Pytjet duhet te shtrohen kur nuk kuptohet. Shndet! Leke Mjeku 25 Shtator 2007 14:47 (UTC)

Internet Archive Bot[përpunoni burim]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Dhjetë urdhëresat. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 15 shtator 2019 06:12 (CEST)