Diskutim:Droga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Droga. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Droga[Redakto nëpërmjet kodit]

droga eshte nje substance kimike e rrezikshme qe perdoret nga njerzit.............,,,,,,,,,,,.Gjat perdorimit te kokaines njeriu sillet ne menyre te cuditshme ,ne menyr te parregullt,kequshehesh,peson renje ne pesh,humet orjentimin,shpejtimin e frymemarrjes dhe rritjen e temperatures ,,,,,,,,,,,,,........


Punoi:KLEA NIKA ♥  :-)  :-( ..........,,,

"Droga,Duhani Dhe Alkooli".[Redakto nëpërmjet kodit]

Droga Eshte e keqe per te gjithe e po thuajse per te rinjet qe ne ditet e sotme e perdorin shume. Ne fillim te luftes se dyte boteror njerezit ne kosove pothajse se perdoorninn rrallle e kurr drogen kurse pas luftes se dyte boterore numri i perdoruesve te droges eshte shumuar.Ne nje gazete shkruan se Nje djale e nje baba mundohhen te kurohen nga semundja e dorges.Por kjo eshte nje problem majjfte i madhhe seppse kur droga hyn ne trupe te njeriut smunnd te dal lehhte sesppe njeriiu qe e perdoore ate 1 here ,atehere trupi do ja lyyp edhe heren tjeter atee.duhani:Mos te flasim per te se kush e pin ,spese ate soot i madh e i rii e pine .Ai shkaktonn deme tek mushkriit i cili i ben pothuajjse te zeza (black) ato.Soot te rinjet e konsumojne ate shume pasi qe ju duket se eshte nje pije e lehhtee por atte jan te varur nga alkooli.Ju luutem ne emrin tim qe ju o njerze e sidomos ju te rinjet mos te konsumoni drogen,duahnin dhe alkoolin. Me respekt:Elsa Shala. :)