Diskutim:Evropa lindore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Evropa lindore. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

transporti[Redakto nëpërmjet kodit]

transporti ne evropen perendimore[Redakto nëpërmjet kodit]

Vendet kryesore industriale në rajon, vendet e Beneluksit, Britania e Madhe dhe Gjermania. Ajo ka pak të bëjë me ato të vendosura në bregdet. Përgjatë brigjeve të Gjermanisë dhe Belgjikës, ka shumë porte të mëdha, ku ai mbart shumë gjëra të ndryshme. Porti transporton rreth 19 deri në 50 milion ton në vit. Në Holandë, është porti më i madh i Evropës Perëndimore Rotterdam. E cila transportohet mbi 280 ton në vit. Në Roterdam, ajo është një zonë e madhe industriale ku ka rafineri nafte, magazinimit të naftës, industritë e anijeve, industritë kimike, etj Pra, nuk është një shumë e naftës dhe kimikateve duke u transportuar. Me thyerjen e shumë metaleve në rajon, ajo është metalike e cila është transportuar në portet e ndryshme. Në Evropën Perëndimore, ka disa aeroporte të mëdha. Aeroportet kryesore janë të vendosura në Paris, Londër dhe madje edhe në Frankfurt. Frankfurt takon një nga aeroportet më të mëdha botërore. Në këto aeroporte transportuar rreth 25 deri 50 milionë pasagjerë në vit. Ka raste gjithë popullsisë suedeze 50, e cila është një pjesë.

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 2 lidhjet e jashtme në Evropa lindore. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 19:56 (CEST)