Diskutim:Feja në trevat shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Feja në trevat shqiptare. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

?? Feja ka luajtur nje rol te rendesishem ne mbijetesen e shqiptareve? feja qe i ndau ne 4 pjese?

Ku shkoj nazionalismi juaj o njerez. Ju lutem te redaktoni artikullin sa me pare, sepse nuk me duket se jemi shume fetare.

propagande nga plehrat e wikipedias shqiptare 

po perdhosin identitin shqiptar me gjithe dogmat e tyre, dhe rolin kryesor e luajne te ashteuqjturit administartore qe mbeshtesin artikujt fetare

Ky artikull eshte nje plere e veretete qe jep vetem genjeshtra!!!!


  • Edhe une jam i po te njejtit mendim. Qe kur na paska dale feja kontributore kryesore e integritetit dhe jetegjatesise se identitetit shqiptar? I tere ky artikull, ndonese eshte harxhuar kohe per ta shkruar, eshte kot. Koha fare mire mund te harxhohet ne sasi kolosale per budallalleqe, por kjo nuk i ben ato budallalleqe me vlere. —Gurax 25 janar 2012 14:07 (CET)

Perkatesia fetare e Shqipetarve ne Mal te Zi e shprehur ne perqindje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kvotim: "në Mal të Zi shqiptarët i takojnë besimit të Krishterë (70 %)" Zoteri i nderuar,

Sipas statistikes zyrtare te dhene, me daten 12.07.2011, nga organi perkates i ashtuquajtur "MONSTAT", ne Mal te Zi jetojne 4.91% Shqipetar. Shumica e Shqipetarve ne MZ eshte e koncentruar ne Ulqin, ku perkatesia fetare me te madhe eshte islamike, rreth 85%. Shqipetar ka edhe ne veri te MZ dhe gati e gjithe popullsia e tyre i takon fese islame. Shqipetar te Krishter ka vetem ne Ulqin edhe Tivar dhe keto perbejne nje perqindje te vogel te popullsise ne pergjithsi poashtu edhe ne vecanti. Shqiptaret te Krishtere i takojne vetem besimit Katolik, sa i perket trevave tona. Sipas kesaj logjikisht eshte e pamundur qe Shqiptaret ne MZ t'i takojne besimit te Krishtere me pjesmarrje prej 70%!! Prandaj, zoteri i nederuar, ju lutem te korrigjoni (dez)informatat e dhena me informata te sakta, duke u referuar informatave dhe statistikave zyrtare.

Pres mirkuptim,

Me rrespekt.

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Feja në trevat shqiptare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.gallup.com/poll/128210/Gallup-Global-Reports.aspx%7C.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 03:57 (CEST)