Diskutim:Kështu foli Zarathustra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kështu foli Zarathustra. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kështu foli Zarathustra[Redakto nëpërmjet kodit]

Gjermanisht

sprach = foli

Anglisht:

spoke = foli

Italisht:

parlo = foli
parlava = fliste

Leke Mjeku 16 Shtator 2007 14:55 (UTC)

  • Mbi librin, ndoshta titulli duhej te ishte Kështu foli Zarathustra, por në tëgjitha rastet është i përkther: Kështu fliste Zarathustra. (Puntori 17 Shtator 2007 10:49 (UTC))
    • Artikulli e pati titullin Kështu foli Zarathustra, dhe kjo eshte e drejte. Te solla edhe perkthimet e sakta ne tre gjuhe qe i di, te tjerat i di dikush tjeter. Ti qe ke "fortgeschrittene Deutschkenntnisse" (njohuri te perparuara te gjermanishtes) dhe "a professional level of English" (nje nivel profesional te anglishtes) mund ta dish se çfare do te thote "sprach" dhe "spoke". Shiko edhe Gugllin ktu: [1], ose jep vet ne Gugell kete: Kështu foli Zarathustra. Ja pra faktet. Se te pelqen ty apo ndokujt tjeter keshtu, ato jane parapelqesat e shijet tuaja. Ti tani me trego në cilat (te gjitha, jo vetem 1) raste është i përkther: Kështu fliste Zarathustra. Une vetem ne Vikipedia shqip dhe ne lidhesin (link-un tend) e vura re me kete perkthim. Ne ne Shqipëri e njohim librin "Keshtu foli Zarathustra". Tung! Leke Mjeku 17 Shtator 2007 13:05 (UTC)
Mos me keqkupto me reagimin. E bera ate ashtu si kam njohuri per te (dmth Keshtu fliste Zaratustra). Mua as me pelqen dhe as me pengon keshtu. Une po e barti ne titullin "Kështu foli Zarathustra" edhepse vete ke mundur te e bartesh. Une per veten time asjehere nuk e shikoj kush ka filluar artikullin e pastaj te e redaktoj, por nese e shoh gabim e redaktoj. Pra, mund t'i redaktosh (kah permiresimi) artikujt qe kam filluar pa fije problemi. Mua sme pengon. (Puntori 17 Shtator 2007 13:58 (UTC))

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Kështu foli Zarathustra. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 01:57 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 3 lidhje të jashtme te artikulli Kështu foli Zarathustra. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 24 shtator 2019 00:50 (CEST)