Diskutim:Karl Marx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Karl Marx. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Titulli duhet të rrespektohet. Karl Marksi është artikulli, Karl Marx duhet ridrejtuar. Lexo emrin e dokumentarit.--Kurreshtja 5 Gusht 2010 22:09 (CEST)

Upss!!! Sa reforma bojin gjuhët tjera nuk do me thonë tashti me ndiku ato në gjuhën shqipe. Veq ndëgjo "Gazeta e re e Reinit" - nuk bonë me harru që nëse në gjermanishten standarte (d.m.th të reformume) lexohet Rajnit, ka plotë gjermanë që thojin tamon si qyky tipi Reinit". E shka po du me thonë, këto janë "fjala-mujtëse" të ideologjive apo dialekteve në gjuhë të huaja. Unë nuk e ndije nevojën që ato të barten në gjuhen shqipe.--Kurreshtja 5 Gusht 2010 22:17 (CEST)