Diskutim:Komuna e Gjakovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Komuna e Gjakovës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Diskutim:Gjakova (komuna)/Arkiva 000

Te lutem mos korrigjo tituj te artikujve, nese e bene kete e humbe lidhjen me fleten ekzistuese. Nese te duket e komplikuar kjo pune atehere mbas titullit qe deshiron te korrigjoshe sheno xxyxx|xxxxx. ose shkruaj sugjerimin per korrigjim ketu me poshte


Cuna me pelqen shume qe shkruani per qytetet tuaja ama po mendoja qe sja vlen te kemi nga nje flete per cdo lagje (Mëhalle), mendoj se do ishte me mire sikur te ishin te gjitha te rreshtuara dhe te pershkruara ne faqen kryesore te Gjakoves (ketu dmth), megjithate mendojeni dhe beni si te doni ama me thoni mendimet tuaja. Joni 2005 Prill 14 23:22 (UTC)

 :) E vërtetë. Nuk ka kushedi farë vlere mirëpo më dukej reklamë e mirë nëse këtu ka diçka për të cilën secili prej lexuesve ka ndjenjë të veçanta.

Peshtatje e faqeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Me duket se do te ishte mire qe te gjitha faqet e qyteteve (komunat/bashkite) ne teritoret shqiptare te kene disa elemente te perbashketa (p.sh struktura e faqes, Seksionet) ndersa tabela informative te behet sipas ndarjes administrative.

Personalitete Gjakovare[Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitet në nivel të Gjakovës ka shumë (Një prej tyre jam edhe unë "Hipi Zhdripi" enciklopedisti më i madhë Gjakovarë ): ). Po këtu po flitet për pesonalitete Gjakovare me ndiki në nivelin "Bota shqiptare". Për këtë ju lutem para prezentimit të ndonjë personaliteti diskutoni më parë nëse nuk jeni të sigurt që më të vërtet duhet të jetë aty.--Hipi Zhdripi 2005 Shtator 26 18:16 (UTC)

Përkthimi në gjuhën angleze[Redakto nëpërmjet kodit]

Une nerva me prish me shkijet në gjuhën angleze nuk kom. Qe donë dikush mundet me marrë e me prezentu aty http://en.wikipedia.org/wiki/Gjakova_District.

Postal Code of Kosovo - 50000 Gjakovë
District Municipaliti Local Code
Gjakova Gjakova Gjakova 50000
Gjakova Gjakova Gjakova 1 50010
Gjakova Gjakova Gjakova 4 50040
Gjakova Gjakova Gjakova 5 50050
Gjakova Gjakova Gjakova 6 50060
Gjakova Gjakova Gjakova 7 50070
Gjakova Gjakova Gjakova 8 50080
Gjakova Gjakova Gjakova 9 50090
Gjakova Gjakova Gjakova 10 50100
Gjakova Gjakova Bishtazhin 50500
Gjakova Deçan Deçan 51000
Gjakova Deçan Junik 51050
Source:The Post Code of Kosovo has been approved by the Univeresal Postal Union (UPU)
Ref: PTK
logo e WW Ky artikull është pjesë e Wiki Weekend 2017 në Tiranë, e cila ka për qëllim të mbledhë Wikimedianët shqipfolës në të njejtin vend dhe të gjithë bashkë nëpërmjet diskutimeve, prezantimeve dhe puntorive të ndihmojmë në krijimin dhe mirëmbajtjen e projekteve të Wikimedia-s. Nëse doni të jeni pjesë në këtë projekt, mund të redaktoni këtë artikull, ose të lexoni diçka më shumë në faqen e projektit, ku ndër të tjera, mund të bashkoheni me ekipin e projektit dhe/ose për të dhënë kontributin tuaj në faqen e diskutimeve.