Diskutim:Njësia administrative Gurrë

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Njësia administrative Gurrë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Editime si ky kur jane te pareferencuara e marrin ne qafe si seriozitetin e wikit si ate te shqiptareve ne pergjithesi. Nuk e dija qe pagezimi i Skenderbeut qenkesh i dokumentuar se ku eshte bere. Kane 500 vjet historianet qe shqyhen me njeri tjetrin nese u pagezua katolik apo ortodoks, e vjen dikush e ua tregon ne wiki, bile edhe kishen se ku ka marre ujin e bekuar per here te pare. Me shume kujdes. Keto editime rrezikojne te fshihen shume kollaj pasi s'kane referenca. Po eshte shume interesant fakti qe ky editim tregon sesi jo vetem Skenderbeu u pagezua, po edhe u "shugurua", gje qe tregon qe shkruesi as e ka idene as te pagezimit as te shugurimit dhe ka gjetur nje fjale dhe e perdor kot ne wiki. Shugurim eshte sakramenti kur behesh prift dhe Skenderbeu prift s'u be kurre. 1l2l3k (diskutimet) 7 tetor 2017 18:58 (CEST)[përgjigjuni]

logo e WW Ky artikull është pjesë e Wiki Weekend 2017 në Tiranë, e cila ka për qëllim të mbledhë Wikimedianët shqipfolës në të njejtin vend dhe të gjithë bashkë nëpërmjet diskutimeve, prezantimeve dhe puntorive të ndihmojmë në krijimin dhe mirëmbajtjen e projekteve të Wikimedia-s. Nëse doni të jeni pjesë në këtë projekt, mund të redaktoni këtë artikull, ose të lexoni diçka më shumë në faqen e projektit, ku ndër të tjera, mund të bashkoheni me ekipin e projektit dhe/ose për të dhënë kontributin tuaj në faqen e diskutimeve.