Diskutim:Pashkët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pashkët. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Paskua is also the most famous paintor of new french polynesian artist. He is living in Raiatea, French Polynsesia, the sacred island of Moari people. He is an neo-expressionnist artist. His works are in few museum and private collections around the world and he participe in 2007 at the Biennale Internationale des arts hors-les-normes in Lyon (France), and Barcelona personnal exhibition at Reial Cercle Artistic. Compared at Georg Baselitz, Hermann Kieffer, Jonathan Meese... He found the upside down art movement.