Diskutim:Universiteti i Bolonjës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Universiteti i Bolonjës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Universiteti i bolonjes eshte me i vjetri ne evrope, por jo me i vjetri ne bote. Rreth kesaj ceshtjeje ka disa pikepamje shiko: https://en.wikipedia.org/wiki/University_of_al-Qarawiyyin dhe https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Azhar_University etj.